- V současné době působíte jako místostarosta Rokycan. Co pro vás vaše práce konkrétně znamená?
Spolupodílím se na vytváření života města.
- Co se vám s městským zastupitelstvem podařilo v tomto volebním období prosadit, respektive na co jste nejvíc pyšný?
Podařilo se zvýšit podporu spolkového života ve městě. Jsem rád, že se občané mohou scházet na nových kulturních akcích, např. Pivních slavnostech či Slavnostech vína a Rokycanském kulturním létě. Dále jsem spokojen, že město má zdravé finance a schodek je celý financován z úspor města a je použit jen na investiční akce.
- Jak vypadá váš typický pracovní den?
Ráno začíná poradou vedení města, následně se věnuju problematice odborů města, které jsou mi svěřeny – finančního, školství a kultury, zdravotnictví a sociálních věcí a odboru vnitřních věcí. V rámci této činnosti se setkávám též dle potřeby s představiteli mateřských a základních škol a městské knihovny. Hodně času také věnuji jednáním s občany Rokycan či vyřizování jejich podnětům.
- Proč jste se rozhodl kandidovat v krajských volbách? A proč právě za Koalici pro Plzeňský kraj?
Na kandidátce Koalice pro Plzeňský kraj jsou lidé, kteří mají podobné názory jako já a chci, aby Rokycansko mělo větší zastoupení v krajském zastupitelstvu.
- Co je podle vás v komunální a krajské politice největší výzvou?
Největší výzvou je zůstat sám sebou.
- Nepřemýšlel jste někdy o tom, že se vrátíte ke svému původnímu zaměstnání?
Vystudoval jsem Vysokou školu strojní a textilní v Liberci, obor strojírenská technologie a ekonomika řízení. Studium jsem ukončil v roce 1988. Poté jsem absolvoval základní vojenskou službu, kde jsem dělal technika nadzvukových letadel na letišti v Brně. Následně jsem pracoval v Kovosvitu Holoubkov v technickém úseku. V roce 1994 jsem přešel do státní správy na tehdejší okresní úřad. V letech 1998 – 2000 jsem pracoval pro zahraniční softwarovou firmu v Praze. Pak jsem se vrátil na okresní úřad. Po jeho zrušení v roce 2002 jsem se stal zaměstnancem Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Po volbách v roce 2010 jsem se stal místostarostou Rokycan.
Strojírenství za posledních 20 let prošlo obrovským vývojem, návrat do tohoto oboru by byl velmi těžký, i když mě to stále láká. Ekonomikou řízení se zabývám prakticky po celou svou pracovní kariéru. Sleduji neustále trendy v tomto oboru.
- O jakém povolání jste snil jako malý kluk?
Zahradník.
- Jste rodákem z Rokycan nebo odkud pocházíte?
Jsem rodákem z Rokycan a moje rodina zde žije po několik generací a pevně věřím, že bude i v budoucnu.
- Ví se o vás, že jste zakladatelem spolku Rokycanští patrioti. Co vás k tomu vedlo?
V roce 2010 slavilo město Rokycany 900 let od první písemné zmínky. Při té příležitosti jsme s přáteli uspořádali několik přednášek významných historiků o dějinách města. Z party nadšenců se postupně stalo občanské sdružení s názvem Rokycanští patrioti, které se pak změnilo v souladu s legislativou na spolek. V současnosti spolek pořádá akce pro děti, přednášky zajímavých osobností, (např. Vlastimila Vondrušky, prof. Miroslava Bárty, Václava Cílka), společenské akce (Benátská noc, Vánoční zpívání u kapliček). Tradici už mají naše koncerty pořádané v kostele Panny Marie Sněžné, také proto jsme v loňském roce vyhlásili sbírku na opravu barokních varhan. Pro cyklistické nadšence pořádáme akci Rokycanský krpály, v rámci tohoto závodu se objíždí vrchy kolem Rokycan. Nyní připravujeme knihu o historii městské části Borek.
- Čemu se věnujete, když zrovna nepracujete a nic nesbíráte?
Věnuji se rodině, jezdíme s dětmi na výlety, buď pěší nebo na kole. Chodíme i po horách, mám rád především Šumavu a Krkonoše. Čas trávím i na zahradě. Rád čtu, řeším rébusy.
- Je něco, co byste chtěla lidem ve svém kraji vzkázat?
Buďme k sobě tolerantní, i když máme na danou věc různé názory.